HÖRNSKÅP, 1800-tal.

HÖRNSKÅP, 1800-tal.

Fanerat med mahogny. Krön med ribbor och svärtade knoppar. Invändigt krokar för upphängning. Längd ca 120 cm, bredd 70 cm, höjd ca 230 cm.

Bruksskick. Sprickor. Fanerskador. Lagningar. Fläckar. Märken. Senare lås. Nyckel saknas.

Utropspris
3 000 SEK