SPEGEL, sengustaviansk omkring 1800.

Skuren dekor samt dekor i pastellage. Bronserad.
Krön med bandrosett samt porträttmedaljong. Fasettslipat spegelglas. Höjd 120 cm. Bredd 56 cm.

Märken. Slitage. Färgbortfall. Torrsprickor. Senare glas. Åldersrelaterat slitage. Skador på bandrosetten. Retuscher. Senare bakstycke. Delvis renoverad.

Utropspris
6 000 SEK