SKÅP, senbarock/ barockstil, delvis 1700-tal.

Tvådelat. Överdel med uppsvängt krönlist. Pardörr. Undertill två lådor. Underdel med låda. Svarvade ben. Sammankopplade ben. Längd 140 cm. Djup 45 cm. Höjd 197 cm. Nyckel finns.

Märken. Repor. Slitage. Delvis renoverad. Åldersrelaterat slitage. Omarbetad.

Utropspris
2 500 SEK