BENGT BERGLUND, skål, stengods, Gustavsberg 1960-tal.

Veckad form. Invändigt glaserad. Ej märkt, bär rest av etikett. Längd ca 23 cm, höjd ca 12 cm.

Sedvanligt slitage. Tillverkningsdefekter.

Utropspris
1 500 SEK