VÄGGPENDYL, gustaviansk stil, 1900-talets första hälft.

Bronserad. Dekor av blomster och sädesax. Urtavla med arabiska siffror märkt Rob. Engströms Stockholm. Höjd 75. Bredd 37 cm. Nyckel och pendel medföljer. Nyckel finns.

Slitage. Repor. Märken. Färgbortfall.

Utropspris
1 500 SEK