BRICKOR, 3 st, mässing, Erik Jonssons Gelbgjuteri i Skara, 1900-talets andra hälft.

Två ovala brickor 45-49 cm långa. En rund 35 cm i diameter.

Smärre slitage.

Utropspris
1 500 SEK