SERVIS

24 delar "Blå Måsen", Royal Copenhagen och Bing & Gröndahl porslin 1900-talets senare del.

Bestående av;
1 kaffekanna, (lock från RC kanna från B&G)
1 sockerskål med lock, modellnr 158,
1 gräddsnipa, modellnr 393,
6 assietter, modellnr 517,
5 assietter, modellnr 616 B&G,
10 kaffekoppar med 11 fat, modellnr 305.

Konditionsrapport

Åldersrelaterat slitage. Bruksskick.

Placering
Carlsgatan 54, 211 20 Malmö - V15

Kontakta kundservice

Telefontid: Mån - Fre 9-13

Kontakta ansvarig katalogiserare

Patrik Ljungcrantz

Patrik Ljungcrantz

patrik.ljungcrantz@bukowskis.com

VAD KOSTAR TRANSPORTEN?

Hemleverans, ombud, något av våra hus.

Se vad det kostar att få det levererat hem till dig. Frågor? Klicka här.

Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål.

    Tullavgifter kan tillkomma för leverans till länder utanför EU.

    Alla priser är preliminära. Hemleverans är inte möjlig för alla föremål.

    Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor.

    Auktionen avslutades:
    CEST

    Utropspris: 2 500 SEK

    500
    48 EUR
    59 USD

    Acceptpriset är ej uppnått

    Budhistorik (2 bud)
    211 apr 10:15500SEK
    110 apr 13:01300SEK