531
1035134

Okänd konstnär 1800/1900-tal

Utropspris
30 000 - 40 000 SEK
2 660 - 3 550 EUR
2 810 - 3 740 USD
Klubbat pris
Lisa Gartz
Lisa Gartz
Ansvarig specialist silver
+46 (0)709 17 99 93
Okänd konstnär 1800/1900-tal

OKÄND KONSTNÄR 1800/1900-TAL , skulptur, alabaster, osignerad, höjd 51,5 cm.

S:t Jerome som reformator. Möjligen Spanien. Alabaster. Höjd 51,5 cm (inklusive sockel).

Ytsmuts.
Smärre strödda skrapmärken.
Inristade mindre siffror på basen (bak).