Palisander, delvis fanerat. Två iläggsskivor längd 55 cm vardera. Märkt. Diameter 120 cm, höjd 73 cm.
Slitage. Mindre fanerskada samt skada på iläggsskiva. Smärre fläckar. Ställvis blekt.
CITES-intyg medföljer