Design
1035146

BERTIL FRIDHAGEN, matbord, Bodafors, 1900-talets andra hälft.

Palisander, delvis fanerat. Två iläggsskivor längd 55 cm vardera. Märkt. Diameter 120 cm, höjd 73 cm.

Slitage. Mindre fanerskada samt skada på iläggsskiva. Smärre fläckar. Ställvis blekt.

Utropspris
3 000 SEK
Om Cites