OIVA TOIKKA, GLASFÅGEL och -FLASKA, signerade O. Toikka Nuutajärvi.
Fågel i flerfärgat glas och delvis iriserande glas, etikettmärkt, längd 12 cm. Flaskan i svart glas, etikettmärkt, höjd 13 cm.
Smärre slitage. Flaskan med enstaka repor.