MATSERVIS

69 delar, flintgods, "Bengali", Rörstrand, 1948-1956.

Tolv djupa tallrikar, tolv mattallrikar, tio förrättstallrikar, 23 assietter, kanna, gräddkanna, sockerskål med lock, såsskål på fot, fyra uppläggningsfat samt fyra uppläggningsskålar.

Konditionsrapport

Gulnade. Krackelyr. Bruksslitage. Ca sex delar med mindre nagg. Kanna samt såsskål med spricka.

Placering
Frihamnen 16 A, 417 55 Göteborg - V15

Kontakta kundservice

Telefontid: Mån - Fre 9-13

Kontakta ansvarig katalogiserare

Emma Svahn

Göteborg

Emma Svahn

emma.svahn@bukowskis.com

VAD KOSTAR TRANSPORTEN?

Hemleverans, ombud, något av våra hus.

Se vad det kostar att få det levererat hem till dig. Frågor? Klicka här.

Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål.

    Tullavgifter kan tillkomma för leverans till länder utanför EU.

    Alla priser är preliminära. Hemleverans är inte möjlig för alla föremål.

    Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor.

    Auktionen avslutades:
    CEST

    Utropspris: 3 000 SEK

    Slutpris

    2 600
    252 EUR
    298 USD

    Budhistorik (16 bud)
    624 maj 10:522600SEK
    7A24 maj 10:522500SEK
    724 maj 10:512400SEK
    Acceptpris på 1 500 SEK uppnåddes