TVÄTTSTÄLL, porslin och målad metall, tidigt 1900-tal.

Tvättskålen och kannan Arabia. Liten emaljskål Kockum. Ställningens höjd 75 cm. Kannans höjd 24,5 cm. Tvättskålens diameter 33,5 cm.

Åldersrelaterat slitage. Repor.

Utropspris
150 EUR