LJUSKRONA, 1900-talets andra kvartal.

Stomme i patinerad mässing. Åtta svängda elektriska ljusarmar. Spröt och krönande plym med pressat och slipat glas. Diameter ca 75 cm, höjd exkl kedja ca 90 cm.

Ej funktionstestad. Nagg. Delvis något ojämn form. Möjligen någon prisma som saknas.

Utropspris
2 000 SEK
 Dölj
 Visa mer

Contemporary Art & Design 654

61. Vladimir Kagan, soffa med fotpall, "Serpentine", New York Collection (Club House Italia), Italien efter 1999.
Utropspris
75 000 - 100 000 SEK
Aktuellt bud:
- SEK