SPEGELLAMPETTER

Ett par, gustaviansk stil, 1800-talets slut.

Förgylld och bronserad. Oval form. Vid innerkanten en pärlstav. Ljusarm av mässing flankerad av blad. Krönande bandrosett. 43,5 x 27,5 cm.

Konditionsrapport

Åldersrelaterat slitage. Färgbortfall. Bucklor. Senare glas.

Placering
Västberga Allé 3, 126 30 Hägersten - L16

Kontakta kundservice

Telefontid: Mån - Fre 9-13

VAD KOSTAR TRANSPORTEN?

Hemleverans, ombud, något av våra hus.

Se vad det kostar att få det levererat hem till dig. Frågor? Klicka här.

Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål.

    Tullavgifter kan tillkomma för leverans till länder utanför EU.

    Alla priser är preliminära. Hemleverans är inte möjlig för alla föremål.

    Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor.

    Auktionen avslutades:
    CEST

    Utropspris: 4 000 SEK

    Slutpris

    15 800
    1 522 EUR
    1 878 USD

    Budhistorik (32 bud)
    7A15 apr 22:1215800SEK
    215 apr 22:1215300SEK
    7A15 apr 21:5213100SEK
    Acceptpris på 2 500 SEK uppnåddes