Konst Modern svensk konst
1036240
Bengt Lindström
(1925-2008)

BENGT LINDSTRÖM, olja på duk, signerad Lindström.

Komposition. Bildens mått 100 x 73 cm.

Sedvanligt ytslitage. Ställvis krackelyrer. Smärre fläckar och litet färgbortfall i kant.

Övrigt

Äkthetsintyg från Comité Bengt Lindström medföljer

Efter vunnen auktion beställer du transport på Mina Sidor

Utropspris
50 000 SEK