ESKO PAJAMIES, fåtöljer, ett par, "Silver wing", Asko 1960-tal.
Fast, stoppad klädsel i brunt konstläder. Roterande centralfot. Sitthöjd 40 cm, totalhöjd 75 cm, bredd 75 cm.
Bruksslitage. Smärre skada på klädseln.
Modellen formgavs år 1968 för Helsingfors-Vanda flygplats.