DRÄKTVÄRJA

Storbritannien, 1800-tal.

Förgyllt mässingfäste med metalltråd. Klingan med etsad dekor och tillverkarens märke Holbeck & Sons London. Längd 91 cm, klinga 78 cm.

Konditionsrapport

Slitage. Rostangrepp. Baljan saknas.

Placering
Stora Robertsgatan 4, 00120 Helsingfors - P1

Kontakta kundservice

Telefontid: Mån - Fre 9-13

Kontakta ansvarig katalogiserare

Thomas Luoma

Thomas Luoma
Specialist, konst, konsthanverk, vapen, utmärkelsetecken och militaria

thomas.luoma@bukowskis.com

VAD KOSTAR TRANSPORTEN?

Hemleverans, ombud, något av våra hus.

Se vad det kostar att få det levererat hem till dig. Frågor? Klicka här.

Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål.

    Tullavgifter kan tillkomma för leverans till länder utanför EU.

    Alla priser är preliminära. Hemleverans är inte möjlig för alla föremål.

    Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor.

    Auktionen avslutas:
    CEST

    5 dagar 8 timmar

    Utropspris: 300 EUR

    100
    EUR
    1 038 SEK
    123 USD

    Acceptpriset är ej uppnått

    Ändra ditt maxbud
    Lägg ditt maxbud
    Ditt bud måste minst vara 110 EUR
    EUR

    OKAvbryt

    Budhistorik (4 bud)
    124 apr 10:50100EUR
    124 apr 10:5080EUR
    124 apr 10:5050EUR