GOLVUR, Dahlström, Stockholm 1700-talets andra hälft.

Målad och bronserad. Emaljerad urtavla med arabiska siffror. Märkt Dahlström Stockholm. Pendel och lod medföljer. Höjd cirka 233. Bredd 60. Djup 28 cm.

Ej funktionstestad. Skador. Slitage. Repor. Märken. Färgbortfall.

Utropspris
12 000 SEK