BESTICK, 72 delar, silver, "Rosenholm", GAB, 1950/60-tal.

4 matgafflar (19,5), 4 matknivar med stålblad (22,5), 7 bordsgafflar (18), 10 bordsknivar med stålblad (20), 10 bordsskedar (18), 4 smörgåsgafflar (15), 4 smörgåsknivar med stålblad (16), 5 sillgafflar (14), 6 kaffeskedar (11), 12 teskedar (12), ragusked (21) samt 5 smörknivar (två med silverblad).Total vikt med stålblad ca 2485 g.

Bruksslitage.

Utropspris
4 000 SEK