Tre stycken invändigt förgyllda. En med dekor i nielloteknik. Längd 6-9. Höjd 2-3 cm. Total vikt 317 g
Bucklor. Repor. Otydlig signatur. Slitage. Senare gravyr.
Olof Abel Fernqvist, verksam i Sundsvall 1847-1878.