SNUSDOSOR, 4 st, bland annat Olof Abel Fernqvist, Sundsvall, 1856, resp Ryssland, 1848.

Tre stycken invändigt förgyllda. En med dekor i nielloteknik. Längd 6-9. Höjd 2-3 cm. Total vikt 317 g

Bucklor. Repor. Otydlig signatur. Slitage. Senare gravyr.

Olof Abel Fernqvist, verksam i Sundsvall 1847-1878.

Utropspris
4 000 SEK