Rak form på höga kopplade ben. Fanerat med olika träslag. Dörrpar med bakomliggande låd- och hyllinredning. Etikettmärkt. Bredd 80 cm, djup 42 cm, höjd 140 cm.
Slitage. Mindre skada på invändig låda. Rester av etiketter och tejp invändigt. Nyckel saknas.