Fanerade med björk. En skåpsdörrar med bakomliggande klädstång, en skåpsdörr med bakomliggande klädstång samt hylla samt en skåpsdörr med bakomliggande hyllplan. Märkt med etikett. Bredd 61,5 cm, djup 57 cm, höjd 169 cm respektive bredd 122 cm, djup 48 cm, höjd 169 cm.
Bruksslitage. Fanerskador. Fanerlagningar. Märken. Nyckel saknas.