MATTA, möjlgen Täbris, semiantik, ca 385 x 300 cm.

Rosa, övermönstrat fält. Beige huvudbård.

Slitage, ställvis omfattande. Lagningar. Blekt. Smutsig. Fläckar. Malskador. Avkortad kortsida. Ställvis skör/cherook.

Utropspris
5 000 SEK