JARDINIÈRE

Omkring sekelskiftet 1900.

Stomme av förgylld mässing med dekor av blommor och pärlstav. Sex ljusarmar på hänklarna. Skål i slipat glas. Längd 75 cm, höjd 45 cm.

Konditionsrapport

Bruksskick. Ställvis avnött förgyllning. Anlupen metall. Två ljusmanschetter saknas. En dekordel löst sittande. Smärre nagg.

Kontakta kundservice

Telefontid: Mån - Fre 9-13

Kontakta ansvarig katalogiserare

Karin Larsdotter

Göteborg

Karin Larsdotter

karin.larsdotter@bukowskis.com

VAD KOSTAR TRANSPORTEN?

Hemleverans, ombud, något av våra hus.

Se vad det kostar att få det levererat hem till dig. Frågor? Klicka här.

Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål.

    Tullavgifter kan tillkomma för leverans till länder utanför EU.

    Alla priser är preliminära. Hemleverans är inte möjlig för alla föremål.

    Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor.

    Auktionen avslutades:
    CEST

    Utropspris: 5 000 SEK

    Slutpris

    4 100
    393 EUR
    458 USD

    Budhistorik (15 bud)
    612 jul 12:024100SEK
    711 jul 23:133900SEK
    610 jul 21:253700SEK
    Acceptpris på 2 000 SEK uppnåddes