LJUSSTAKE, "Fantasi", Osram, 1900-talets andra hälft.

Träfot med svartlackerad metall. Dekor av olikfärgat glas. Sju elektriska ljus. Längd 38 cm, höjd 45 cm.

Bruksskick. Fläckar. Ett ljus något löst sittande samt några sneda delar. Ej funktionstestad.

Utropspris
1 500 SEK