SKEPPSMODELL, "Norske Løve", 1900-talets andra hälft.

Stomme i trä. Lösa kanoner medföljer. Längd ca 100 cm, höjd ca 90 cm. Utan ställning.

Bruksskick.

Utropspris
4 000 SEK