Maria Innocentia Hummel

(Tyskland, 1909-1946)
Maria Innocentia Hummel
(Tyskland, 1909-1946)

MARIA INNOCENTIA HUMMEL, 6 figuriner, Goebel, Tyskland 1930-70-tal.

Barn i olika positioner. Handmålad dekor.
Fyra märkta med stämpel för 1950-1972.
En märkt med stämpel för 1964-1972.
En märkt med stämpel för 1935-1949.
Höjd 11-14,5 cm.

Den äldsta med nagg vid basen. En med retusch. Två med obetydlig nagg på håret. Krackelyrer.

Utropspris
2 000 SEK