RAM / SPEGEL, Louis XV, troligen Frankrike, 1700-tal.

Ek, skuren dekor. Innermått 47 x 67, Yttermått 79,5 x 101 cm.

Senare kvicksilverfolierat fasettslipat glas, senare bakstycke, troligen 1800-tal. Slitage och lagningar. Smärre skador.

Utropspris
7 000 SEK