SPEGELLAMPETTER, ett par, nyrokoko, sent 1800-tal.

Ramar i gulmetall med rik dekor av rocailler och blommor. För tre ljus vardera. Höjd ca 60 cm.

Bruksskick. Renoverade och kompletterade, senare bakstycken och möjligen senare glas. Delar något lösa.

Utropspris
2 000 SEK