HERTHA BENGTSON, 39 delar, SERVISDELAR, "Blå eld", Rörstrand.
Kanna, 9 äggkoppar, gräddkanna, skål, burk med lock, en djup tallrik, 6 skälar, 2 assietter, 11 mattallrikar, 4 koppar med 3 fat, 3 uppläggningsskålar.
Nagg, sprickor. slitage.