FLASKSCHATULL

1800-talets mitt.

Fanerad med mahogny. Längd 23, bredd 12, höjd 23 cm. Tre glasflaskor med slipad dekor, höjd ca 17, 18 samt 19 cm. Nyckel finns.

Konditionsrapport

Slitage. Fanerskador. Torrsprickor. Glas med sprickor nagg.

Kontakta kundservice

Telefontid: Mån - Fre 9-13

Kontakta ansvarig katalogiserare

Anna Heathcote-Ball

Anna Heathcote-Ball

anna.heathcoteball@bukowskis.com

VAD KOSTAR TRANSPORTEN?

Hemleverans, ombud, något av våra hus.

Se vad det kostar att få det levererat hem till dig. Frågor? Klicka här.

Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål.

    Tullavgifter kan tillkomma för leverans till länder utanför EU.

    Alla priser är preliminära. Hemleverans är inte möjlig för alla föremål.

    Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor.

    Auktionen avslutades:
    CEST

    Utropspris: 1 500 SEK

    Slutpris

    800
    77 EUR
    95 USD

    Budhistorik (12 bud)
    618 apr 17:45800SEK
    418 apr 17:43750SEK
    618 apr 17:43700SEK