1039826

Vidar Malmsten

(Sverige, 1924-1969)
Vidar Malmsten
(Sverige, 1924-1969)

VIDAR MALMSTEN, skåp, målat av Liselotte Malmsten-Bourcart.

Två dörrar. Inredning med två lådor och hyllor. Målat. Dörrspeglar med fåglar, blommor och kanin. Invändigt signerad ""Det blommar året runt", jan 1982, Liselotte Malmsten-Bourcart". Bredd 79,5. Djup 43. Höjd 114 cm. Nyckel finns.

Smärre slitage. Nyckel finns.

Utropspris
20 000 SEK