Bestående av;
1 ovalt uppläggningsfat, 1538 längd 44 cm (2:ra sort),
1 skål på fot, 1528, höjd 15,5 cm,
1 skål på låg fot, 1532 höjd 5,5 cm,
1 lövforamt fat, 8002,
1 ovalt skålfat, 1524, längd 21 cm,
1 hexagonalt skålfat, 1527,
1 cigarettställ, 1801,
1 askfat, 8167,
1 äggkopp,8179,
1 såsterrin med lock, 1652,
1 vas, 8234,
1 vas, 8254,
1 bricka, 1694,
1 gräddsnipa, 1537,
1 sockerskål med lock, 1678,
1 kanna, 8526,
1 bärtallrik, 1619,
10 assietter, 1625,
8 kaffekoppar med fat, 1549 (1 med nagg).
Åldersrelaterat slitage. Andrasortering. Obetydligt ytslitage. Nagg.