STOLAR, 4 stycken, senbarock, 1700-tal.

Målade. Löst stoppade sitsar. Sitthöjd ca 48, höjd ca 102 cm (vardera).

Renoverade och kompletterade. Smärre skador, lagningar och slitage, maskstungna och med förstärkningar.

Enligt uppgift härstammar stolarna från Lovisa, Finland.

Utropspris
5 000 SEK