ERIK HÖGLUND

Ljuskrona, Boda och Boda smide eller Nybro Smide, 1960-/70-tal.

Smidesjärn och glas. Hängen med delvis dekor i relief av ansikten. Sex ljusarmar. Bärnstensfärgat klot nedtill. Tre förlängningskrokar. Höjd 37 cm, varje krok är 16 cm så total höjd kan bli ca 85 cm. Diameter 33 cm.

Konditionsrapport

Obetydligt slitage.

Placering
Västberga Allé 3, 126 30 Hägersten - V24

Kontakta kundservice

Telefontid: Mån - Fre 9-13

VAD KOSTAR TRANSPORTEN?

Hemleverans, ombud, något av våra hus.

Se vad det kostar att få det levererat hem till dig. Frågor? Klicka här.

Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål.

    Tullavgifter kan tillkomma för leverans till länder utanför EU.

    Alla priser är preliminära. Hemleverans är inte möjlig för alla föremål.

    Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor.

    Auktionen avslutades:
    CEST

    Utropspris: 2 000 SEK

    750
    72 EUR
    89 USD

    Acceptpriset är ej uppnått

    Budhistorik (3 bud)
    319 apr 22:33750SEK
    219 apr 07:59600SEK
    118 apr 22:41500SEK