KERSTIN HÖRLIN-HOLMQUIST, fåtölj, "Liten Eva", NK-Triva serie, 1900.talets andra hälft
Ben i bok. Fast stoppad rygg och sits. Sitthöjd 38, totalhöjd 82 cm
Slitage. Skador. Märken. Fläckar.