SKRIVSKÅP

Rokokostil, Åmells, 1900-talets andra hälft.

Målat. Uppsvängt krön. Överdel med glasade dörrar och bakomliggande hyllplan. Underdel med nedfällbar klaff och bakomliggande skrivinredning. Tre lådor under skrivklaff. Beslag av mässing. Bredd 106, djup 54, höjd 199 cm. Nyckel finns.

Konditionsrapport

Slitage. Repor. Märken. Smärre färgbortfall.

Kontakta kundservice

Telefontid: Mån - Fre 9-13

Kontakta ansvarig katalogiserare

Anna Heathcote-Ball

Anna Heathcote-Ball

anna.heathcoteball@bukowskis.com

VAD KOSTAR TRANSPORTEN?

Hemleverans, ombud, något av våra hus.

Se vad det kostar att få det levererat hem till dig. Frågor? Klicka här.

Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål.

    Tullavgifter kan tillkomma för leverans till länder utanför EU.

    Alla priser är preliminära. Hemleverans är inte möjlig för alla föremål.

    Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor.

    Auktionen avslutades:
    CEST

    Utropspris: 5 000 SEK

    Slutpris

    3 000
    289 EUR
    357 USD

    Budhistorik (7 bud)
    419 apr 18:123000SEK
    Acceptpris på 3 000 SEK uppnåddes
    419 apr 18:102700SEK
    419 apr 18:012500SEK