BROSCHER, sju stycken, silver, bland annat David Andersen, Norge.

Med ametist. Med finska, danska och norska stämplar. En stämplad Pers för Sköld Per W Stockholm 1953.
Längd 30-70 mm. Totalvikt 60 gram.

Slitage. Anlupen.

Utropspris
1 500 SEK