Ca 210 cm
Skador. Lagningar. Renoverad. Ej funktionstestad.
Jesper Packness inspirerades av den italienska Memphis-gruppen i början av 1980-talet och har sedan dess utvecklat sitt eget formspråk. Han finns representerad på Kunstindustrimuseet i Bredgade.