SERVIS, ca 25 dlr, mestadels Limoges, tidigt 1900-tal porslin
Handmålad dekor, signerade A. Ritt, bestående av;
1 serveringsfat, längd 63 cm,
1 såsbåt på fat,
1 såsskål på fat,
1 karott med lock,
1 karott med lock,
20 tallrikar, diameter 24 cm.