HYLLSYSTEM, 4 delar, IKEA, 1960/70-tal.
Fanerat med ek. Två överdelar i form av bokhyllor med flyttbara hyllplan, bredd 110, djup 28, höjd 69 respektive 138 cm. Två underdelar, en med lådor samt en med skåp med hyll- och lådinredning, bredd 109, djup 40, höjd 40 respekrive 109 cm. Total höjd 178 cm. Nyckel finns.
Slitage. Repor. Smärre fläckar.