SKÅP, jugend, 1900-talets första hälft.

Fanerat med ek. Dörr med infällt spegelglas samt bakomliggande hyllplan. Mindre dörr med bakomliggande hyllplan. Fyra lådor. Beslag av mässing. Bredd 95, djup 42, höjd 200 cm. Nyckel finns.

Slitage. Fanerskador. Repor. Märken.

Utropspris
4 000 SEK