HANS J WEGNER

Stolar 4 st, 1900-talets andra hälft.

Stomme av ek. Sits av rotting. Brännmärkta "Made in Denmark by Carl Hansen & Son Odense Denmark, Designer Hans J Wegner". Sitthöjd 43. Bredd 47. Djup 47. Höjd 76 cm.

Konditionsrapport

Kompletterad med senare rotting. Smärre slitage. Repor. Märken.

Kontakta kundservice

Telefontid: Mån - Fre 9-13

Kontakta ansvarig katalogiserare

Maria Ribeiro

Maria Ribeiro

maria.ribeiro@bukowskis.com

VAD KOSTAR TRANSPORTEN?

Hemleverans, ombud, något av våra hus.

Se vad det kostar att få det levererat hem till dig. Frågor? Klicka här.

Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål.

    Tullavgifter kan tillkomma för leverans till länder utanför EU.

    Alla priser är preliminära. Hemleverans är inte möjlig för alla föremål.

    Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor.

    Auktionen avslutades:
    CEST

    Utropspris: 10 000 SEK

    Slutpris

    12 500
    1 213 EUR
    1 433 USD

    Budhistorik (19 bud)
    417 maj 18:5412500SEK
    6A17 maj 18:5412001SEK
    6A17 maj 16:3912000SEK
    Acceptpris på 8 000 SEK uppnåddes