IKON, Vrezok, Ryssland sent 1600-tal/1800-talets senare hälft.

Den gammaltestamentliga treenigheten.
Tempera på pannå. 32x28 cm.

Omfattande skador. Renoverad. Yttre fälten målade 1800-talets senare hälft.

Utropspris
300 EUR