18K guld.Två gammalslipade samt en briljantslipad diamant. Stämplad CAE, Eklund C A, Åmål 1899. Storlek 17.75/55. Vikt 3,2 gram
En diamant med kraftiga innelslutningar som syns med blotta ögat. Bruksslitage
SverigeTelefontid: måndag – fredag 9–13+46 8-614 08 00
FinlandTelefontid: måndag – fredag 9–13+358-9-668 91 10