SABEL, för officer vid flottan, m/1878

Förgyllt fäste i mässing med dekor av lejonhuvud. Rak klinga. Balja i läder med beslag i mässing. Medföljande bälte. Med portopé. Längd 88 cm

Slitage. Märken.

Utropspris
4 000 SEK