Sex sfäriska lampkupor i plast, delvis metallytbehandlade. På stativ av rostfri stål. Etikettmärkt samt märkt. Längd ca 110 cm, bredd ca 105, höjd 167 cm.
Två sladdar trasiga, nya (ej Tom Dixon) medföljer. Ej funktionstestad. Slitage och repor.