TAKLAMPA, 1900-talets andra hälft.

Stomme i gulmetall med tio ljuspunkter. Kupor i klarglas. Ljusringens diameter 74 cm. Stång i tre delar, längd 219 + 220 + 87 cm.

Skadade lampsocklar. Troligen delvis senare kupor. Nagg och avslag. Slitage och märken med ställvis bortfall av ytbehandling. Ej funktionstestad.

Klubbat pris
3 000
266
278
Utropspris
6 000 SEK
Budhistorik (7 bud)
6 aug 2018 20:01
3 000 SEK
6 aug 2018 20:00
2 600 SEK
6 aug 2018 20:00
2 000 SEK
6 aug 2018 20:00
1 100 SEK
5 aug 2018 20:19
1 000 SEK
5 aug 2018 0:29
350 SEK
30 jul 2018 14:14
300 SEK