Snidat trä, polykromt målade huvuden med dräkter i tyg. Längd ca 60-70 cm, inkl lång dräkt.
Lösa delar. Slitage. Färgbortfall. Delar medföljer, enstaka saknas. En utan dräkt.
Inköpta i Paris på 1980-talet.
SverigeTelefontid: måndag – fredag 9–13+46 8-614 08 00
FinlandTelefontid: måndag – fredag 9–13+358-9-668 91 10