1043156

MOCCASERVISDELAR, 25 st, porslin, "Musselmalet", Royal Copenhagen, 1900-tal.

Elva moccakoppar med fat (1/528), fyra+två askfat, två serveringsfat, sopptallrik, kaffekanna, gräddkanna, sockerskål, salt- och pepparströare. Ett extra underfat till kopp medföljer.

Konditionsrapport

Bruksskick. Fyra delar med nagg (sopptallrik, gräddkanna, koppar). Tre delar med sprickor (koppar samt sopptallrik). Lock till sockerskål saknas.

Möjliga transportalternativ:

    Tullavgifter kan tillkomma för leverans till länder utanför EU.

    Alla priser är preliminära.

    Kontakta kundservice

    Telefontid: Mån - Fre 9-13

    Auktionen avslutades:
    CEST

    Utropspris: 3 000 SEK

    Slutpris

    2 150
    210 EUR
    239 USD

    Budhistorik (9 bud)
    619 jun 16:582150SEK
    5A19 jun 16:582000SEK
    5A19 jun 16:581700SEK
    Acceptpris på 1 500 SEK uppnåddes